Gieraltowski-foto.com.pl
Fotografie a czytelność strony

Fotografie a czytelność strony

Kilkanaście lat temu, kiedy internet nie był tak rozbudowany jak współcześnie, strony internetowe wyglądały zupełnie inaczej. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że techniki ich tworzenia dopiero raczkowały i co niektórzy starali się je opanować i wcielać w życie. Z czasem witryny www przeszły prawdziwą rewolucję i te dzisiejsze już w niczym nie przypominają tych sprzed wielu czy nawet kilku lat.
Technologie dostępne obecnie przy tworzeniu stron są w stanie zdziałać prawdziwe cuda, oczywiście pod warunkiem, że znajdziemy kompetentną osobę, która będzie umiała się nimi sprawnie posługiwać. Dzisiejsze strony internetowe wyróżniają się przede wszystkim niesamowitą formą graficzną. Każdy wie, że przeciętnemu internaucie wystarczy zaledwie rzut oka na stronę, by określić, czy jest ona warta uwagi czy też niekoniecznie. Właśnie z tego względu niezwykle istotne jest pierwsze wrażenie i to, żeby strona internetowa się już przy wejściu odpowiednio prezentowała. Istotnym elementem jest również to, by była ona czytelna. W przypadku niektórych branż, ważnymi kwestiami na stronie są odpowiednie fotografie. Co oznacza określenie odpowiednie? Otóż chodzi tutaj o to, by były one wykonane w odpowiedniej rozdzielczości, w dobrym formacie.

Internauta powinien mieć możliwość podglądu zarówno miniaturek fotografii, jak i po najechaniu na nie, większych zdjęć. Istotna tutaj jest jakość i czytelność. Zdjęcia pomiędzy sobą powinny płynnie przeskakiwać i nie zawieszać się. Mało tego, zauważalną tendencją staje się to, że w przypadku oglądania fotografii na niektórych stronach internetowych, bardzo ciężko później z nich wyjść i przejść na główną stronę. Jest to spory mankament, internauta bowiem w pewnym momencie może stracić cierpliwość. Zupełnie inną kwestią jest dobór zdjęć.

W niektórych branżach jest on bardzo ważny. Dotyczy to zwłaszcza przypadków umieszczania na witrynach internetowych porftolio. Niektóre firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych, posiadają w swojej ofercie, także profesjonalne sesje zdjęciowe, właśnie na potrzeby witryn. Opcja ta może się okazać niezwykle przydatna. Dzięki temu będziemy mieli bowiem pewność, że zdjęcia na naszej stronie internetowej będą wykonane przez profesjonalistów we właściwy sposób.
Jan Gieraltowski