Gieraltowski-foto.com.pl
Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna to ważny element reklamowy. Z jednej strony każdy o tym kiedyś słyszał, z drugiej zaś, niewiele osób ma pojęcie, o co tak naprawdę może w tym chodzić. Skojarzenie loga czy też konkretnych działań reklamowych z daną firmą, to ważny element reklamowy, jednak osiągnąć to udaje się tylko nielicznym. Wystarczy tutaj odwołać się do światowych koncernów. W ich przypadku często wystarczy rzut oka na baner reklamowy czy też na logo, aby momentalnie skojarzyć to z konkretną nazwą. W przypadku małych firm, osiągnięcie czegoś takiego jest sporym sukcesem. Warto uświadomić sobie, że aby do tego dojść, najczęściej potrzebna jest pomoc profesjonalistów. Przecież samodzielne stworzenie loga i innych form mających powiązanie z identyfikacją wizualną to niezwykle trudne zadanie.

Jeśli do tego dodamy fakt, że określone elementy mają się kojarzyć z naszą firmą, to nie mając pojęcia o tym, do jakich działań sięgnąć, jesteśmy niemalże skazani na klęskę. Jeśli zatem od samego początku dbamy o tego typu drobiazgi, to zwróćmy się o pomoc do profesjonalistów. Dzisiaj działa naprawdę bardzo dużo firm, które specjalizują się w takich działaniach oraz w projektowaniu różnorodnych form reklamowych. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby wszystko pozostawiać w rękach projektanta czy też grafika, ale z drugiej strony zwrócenie się do niego o pomoc, nierzadko może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na wstępie jednak warto przemyśleć o co dokładnie nam chodzi, z czym konkretne logo ma się kojarzyć i na czym nam zależy.
Im więcej wskazówek otrzyma od nas osoba, zajmująca się identyfikacją wizualną, tym lepiej. Otrzymujemy też wówczas gwarancję, że całość będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami.
Jan Gieraltowski